چگونه از جمع‌آوری داده‌های شخصی توسط برنامه‌ها در اندروید جلوگیری کنیم

چگونه از جمع‌آوری داده‌های شخصی توسط برنامه‌ها در اندروید جلوگیری کنیم

آموزش های اندرویدی

در این مقاله می آموزیم که به چه صورت از داده های شخصی خود مراقبت کرده و از سرقت رفتن داده های خود توسط برنامه های مختلف اندرویدی مقابله کنید.

داده‌های شخصی دیگر کاملا ایمن نیستند و شاید چندین بار اخباری در ارتباط با هک شدن اطلاعات نرم افزارهای معروف از جمله فیسبوک،واتساپ،تلگرام دیده و شنیده اید که این نرم افزارها مورد هدف هکران به منظور جمع آوری اطلاعات شخصی شما قرار گرفته اند.

اگر پیگیر اخبار تکنولوژی بوده باشید، گوگل حریم خصوصی و سیاست‌های امنیتی جدید خود را در کنفرانس توسعه دهندگان I/O 2019 اعلام کرد که این تغییرات در نسخه جدید اندروید “Q” همراه خواهد بود.

با این حال اگر شما نگران حریم خصوصی خود هستید و می‌خواهید از جمع‌آوری اطلاعات خود توسط برنامه‌ها جلوگیری کنید، در اینجا چند نکته وجود دارد که می‌توانند به شما کمک کنند.

تمامی مجوزهای دسترسی برنامه را ببندید

حتما برای شما پیش آمده که یک برنامه پیش بینی وضعیت جوی آب و هوا به دنبال مجوز برای برقراری تماس یا دسترسی به دوربین است. منطق نشان میدهد که این نرم افزار نهایتا برای بروزرسانی داده های خود به دیتا و اینترنت نیاز داشته باشد نه به دوربین و مکالمات شما!

به طور مشابه، اگر یک نرم افزار یا بازی خواهان دسترسی میکروفون شما باشد، این احتمال می رود که این اپلیکیشن در حال ضبط صدای شما و جمع آوری اطلاعات شخصی شماست.

بنابراین، اگر یک اپلیکیشن درخواست دسترسی بیش از اختیاراتش را بکند،این مجوز را برای آن رد کنید و حتی اگر برنامه ای بدون اجازه شما اجرا شود و تبلیغات و اعلانهای زیادی را بدهد ، آن را پاک کنید و به دنبال یک نرم افزار مشابه از استورهای معتبر باشید.

کاربران همچنین می‌توانند سطح دسترسی برنامه را یک به یک مدیریت کنند بدین منظور با ما همراه باشید:

مرحله اول : وارد تنظیمات Settings دستگاه خود شوید


مرحله دوم : به دنبال گزینه Apps یا مدیریت برنامه ها، App Management بگردید


مرحله سوم : روی برنامه مورد نظر ضربه بزنید.


مرحله چهارم : به بخش مجوز ها یا Permissions بروید


مرحله پنجم : در این قسمت دسترسی ها به صورت موضوعی مشخص شده اند برای مثال میکروفن ،دوربین،تماس و…آنها را خاموش کنید

علاوه بر این در قسمت امنیت (Security) در همان بخش ( Settings-> App Permissions ) کاربران می‌توانند نوع مجوز را انتخاب کنند تا همه برنامه هایی که این مجوز خاص را دارند نمایش داده شده سپس و آنها را مدیریت کنند.

منبع : gadgetsnow

5/5 (2 Reviews)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *